Yumurtalıklarınızın Verimli Olduğunun İşaretleri

Paylaş
 

Her kadın hayatının belirli bir döneminde çocuk sahibi olmak ister. Bu isteği gerçeğe dönüştürmek ise bazı kadınlar için kolay olabilirken bazı kadınlar için son derece zordur. Çünkü kadınların doğurganlığı ve yumurtalık sağlığı değişiklik gösterebilmektedir. Aslında yumurtalıklarınızın verimli olduğunun bazı işaretleri vardır. Bu işaretlere dikkat ettiğiniz takdirde yumurtalık sağlığınız hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Adet Kanamalarınızın Düzeni

Eğer adet dönemleriniz düzenliyse bu sizin doğurgan bir kadın olduğunuzun en büyük belirtisidir. Adet kanamalarınız 25 ile 35 gün arasında oluyorsa düzenli bir adet döngüsüne sahipsiniz demektir. Bu süreç bir kadının her ay yumurtlama döneminin düzenli bir şekilde ilerlediğini göstermektedir. Daha uzun bir döngüde ise güçlü bir yumurtalık rezervinizin olduğunu göstermektedir.

Bütün PMS Belirtilerini Görüyorsanız

PMS belirtileri her ne kadar korkunç belirtiler olarak görülüyor olsa da yaşadığınız bütün bu baş ağrıları ve kramplar doğurganlığınızı göstermektedir. Şişkinlik, meme hassasiyeti, kramp şeklindeki adet öncesi sendromlar yumurtlama döneminizi yaşadığınızı en net şekilde gösteren belirtiler arasındadır.

Diğer Kadınların Adet Dönemlerini Etkileme

Aynı evi paylaştığınız veya sürekli yan yana olduğunuz kişilerin adet dönemleri bir süre sona sizinki ile aynı mı olmaya başlıyor. Araştırmalar bu durumun feromonlar yüzünden olabileceğini belirtmektedir. Yani yumurtalıklarınız verimli olduğu için diğer kadınların adet dönemleri sizinkine yönelik değişiklik gösteriyor. Bu durum doğurganlık konusunda bir adım önde olduğunuzu göstermektedir.

Akıntınız Çok Fazla Oluyorsa

Kadınların en doğurgan olduğu zaman adet döneminizin ortasıdır.  Bu süreç içerisinde bol miktarda açık renkli olan ve kokusuz vajinal akıntınız yaşanabilmektedir. Uzmanlara göre bu tarz yaşanan bir vajinal akıntı, spermin taşınmasını daha kolay hale getirmektedir. Büyük ihtimalle iyi bir seviyede servikal bez işlevi ve östrojen seviyesi olduğu için bu görevi başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bu yazı 359 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun