Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Paylaş
 

Güneş gözlüğü özellikle yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarları arasında yer almaktadır. Birçok kadın güneş gözlüğü seçimi sırasında kararsız kalarak nasıl bir model seçmeleri gerektiğini bilmez. Yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi ise bu evrede size en fazla yakışan gözlüğü bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yuvarlak Yüz

Yuvarlık yüz şekline sahip olan kişiler gözlük seçimleri sırasında olabildiğince köşeli modellerden yana tercih kullanması gerekmektedir. Bu şekilde yüzünüzün daha ince ve uzun gözükmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda gözlük sapınızın kalın olması da yüzünüzün daha uzun gözükmesi konusunda yardımcı olacaktır. Özellikle uzak durmanız gereken gözlük modelleri ise yuvarlak gözlük modelleridir.

 Oval Yüz

Yüz şekli oval olan kişilerin gözlük seçimi konusuna oldukça şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Oval yüzlere en fazla yakışan gözlük modelleri ise şakağa doğru yükselen veya yumuşak köşeli gözlük modelleridir. Oval yüze sahip olan kişiler yüzlerinin orantısını bozacak olan gözlük modellerinden uzak durması gerekir.  Gözlüğünüzün çerçeve genişliğinin yüzünüzün genişliğini geçmemesine özen göstermelisiniz.

Kare Yüz

Yüz şekliniz dikdörtgen veya kare ise gözlük seçimi sırasında yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatacak olan gözlük modellerini tercih etmeniz gerekmektedir. Yuvarlak çerçeveye sahip olan ince saplı gözlükler yüzünüzün daha kısa gözükmesini sağlayacaktır. Kare şeklinde olan yüzünüzü daha uzun gösterebilmek için ise kalın saplara sahip olan gözlükler seçebilirsiniz. Kedi gözü şeklindeki gözlükler sizin için en idealidir.

Üçgen Yüz

Yüz şekliniz üçgense yani geniş bir çene yapınız ve dar bir alın yapınız varsa çene ve yanak bölümünüzü daha dar alın bölümünüzü ise daha geniş göstermek için şakaklarla aynı hiza ve genişlikte olan gözlük modellerini tercih etmeniz gerekir. Alçak saplara sahip olan ve desenli gözlüklerden uzak durmaya çalışmalısınız.

Bu yazı 766 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun