Zeytinyağı Cilde Nasıl Uygulanır

Paylaş
 

Özellikle Akdeniz kadınlarının zeytin yağını geçmiş yıllardan bu yana hem sağlık, hem güzellik, hem de cilt bakımı için yaygın olarak kullandığını bilinmektedir.Cilde parlaklık veren ve yumuşatan, kırışıklıklara iyi gelen, gençleştiren ve besleyen bu muhteşem mucizevi yağı, dilerseniz siz de nemlendirici, yüz maskesi veya serum formatında kullanabilirsiniz. Peki zeytinyağı cilde nasıl uygulanır bunun cevabını birkaç uygulama örneklemesi ile verebiliriz.

Zeytinyağı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Aslında zeytinyağının oldukça geniş kullanım alanları vardır. Zeytinyağı cilde nasıl uygulanır diye sorarsak bunların en yaygın kullanımı nemlendirici serum formatında kullanmak gelmektedir. Özellikle gece yatmadan önce derinlemesine temizlediğiniz cildinize zeytinyağını pamuk yardımı ile sürün ve uyandığınızda cildinizin nasıl yumuşak, sağlıklı ve parlak olduğunu deneyimleyeceksiniz. Diğer bir kullanım alanı ise yüz toniğidir. Örneğin, yarım çay bardağı kadar zeytinyağına çeyrek çay bardağı su ve bir o kadar sirke ile karıştırıp yatmadan önce yıkadığınız yüzünüze tonik gibi sürebilirsiniz. Zeytinyağından göz kremi de yapılabilmektedir. Gece yatmadan evvel temizlenmiş cildinizin üzerine pamuk yardımı ile bir miktar zeytinyağı sürüp ayrıca göz altlarına da uygularsanız, zamanla çizgilerinizin azaldığını, şişliklerinizin indiğini, daha parlak ve daha canlı bir göz çevresine sahip olduğunuzu göreceksinizdir.

Zeytinyağı Maske Olarak Kullanılabilir mi?

Günümüzde birçok ürünün içinde saf zeytinyağının kullanıldığını, neredeyse hepimiz bilmekteyiz. Hem cilt hem de sağlık açısından oldukça faydalı olan zeytinyağı cilt maskesi olarak da kullanılmaktadır. Öyleyse zeytinyağı cilde nasıl uygulanır bir araştıralım. Cilt maskesi olarak kullanımı için; 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını ve birkaç damla limon suyu ile karıştırarak birbirlerinin özlerinin karışması için 10 dakika bekletin ve sonrasında temizlenmiş cildinize sürerek 10 dakika bekleyip, ılık su ile yıkayın. Cildinizin nasıl ışıldadığını göreceksiniz.

Bu yazı 445 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun